Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/songultuzin/public_html/adminControl/ayarlar.php on line 13
 İlişki Koçluğu | Songül Tüzin
İLİŞKİ KOÇLUĞU

İLİŞKİ KOÇLUĞU

İlişkiler, doyumlu ve sürdürülebilir bir hayat için oldukça gerekli ve önemlidir. Bu noktada partnerinizle kurduğunuz ilişkinin payı diğer ilişkilere oranla oldukça farklıdır. Hayatınızın farklı alanlarında olduğu gibi ilişkilerinizi de başarılı şekilde yürütebilmeniz ve sürdürebilmeniz yaşam tatmininiz açısından önemlidir. Böyle olmasına rağmen özellikle duygusal birlikteliklerimizde karşılaştığımız sorunlar ve ortaya çıkabilecek anlaşmazlıklar süreç içerisinde kaçınılmaz olabilmektedir. Bu noktada partnerinizle profesyonel bir ilişki koçluğu hizmeti deneyimlemek için adım atmanız ilişkinize dair size taptaze bir bakış açısı kazandırarak, karşılaştığınız sorunların üstesinden kolaylıkla gelmenizi sağlayacaktır.

İlişki Koçluğu ve İlişkinize Faydaları Nelerdir ?

İlişki koçluğu, bireyin kendi ihtiyaçları ile partnerinin ihtiyaçları arasında denge kurmasını böylece sürdürülebilir ilişkiler inşaa etmesini sağlayan bireye değil ilişkisine yapılan bir koçluk deneyimidir. İlişki koçluğu seanslarında profesyonel bir ilişki koçu, duygusal yaşamlarında yolları kesişmiş bireylerle ilişkilerine dair ortak amaçları doğrultusunda bir araya gelerek, çiftin ilişki kurma paternlerini (otomatik davranış kalıpları) okuyan, bunları çifte yansıtan; sürdürülebilir olabilmesi için ilişkiyi yapılandırarak çifte yolculuklarında eşlik ve ortaklık eden kişidir.

İlişki yolculuğunuza dahil olacağım ilişki koçluğu seanslarımız ile ilişkinizi farklı açılardan görmenizi sağlayacak, sürdürülebilir ilişkiler kurmanız için gerekli becerileri kazandıracak, çatışma ve tartışmalarınızı doğru ele almayı ve daha fazlasını  öğreneceğiniz ilişkinize odaklı, sistemli bir deneyim yaşayacaksınız. Bunun yanı sıra ilişki koçluğu seanslarımızı deneyimleyen çiftlerin kazandığı diğer ilişki becerileri ; çatışmaları doğru ele almak, yakınlaşmak, sevgi haritaları oluşturmak, karşıdan gelen etkiyi kabul etmek, arkadaşlığınızı güçlendirmek, sevgi ve hayranlığı paylaşmaktır. Siz de profesyonel bir ilişki koçu ile ilişkinizi farklı bir çerçeveden ele almaya ve sağlam bir temelle yapılandırarak bağlarınızı güçlendirmeye istekli olmaya başlayabilirsiniz.

Mutlu Bir Aile ve Çocuklar İçin İlişki Koçluğu

Çocukların içinde büyüdükleri aile ortamı ve ebeveynlerinin ilişkileri hayatlarının bütünü ve kendi kuracakları ilişki açısından oldukça önemli bir modeldir. Bu noktada sağlıklı ilişki becerileri kazanmanız ve ilişkinizde çatışmaları doğru ele alınmanız çocuklarınıza bırakabileceğiniz en değerli miras olacaktır. İlişki koçluğu ile vizyonum, çocukların mutlu evlerde büyümesi için ebeveynlerinin ilişkilerinde ihtiyaç duyabileceği desteği sunmak böylece enerjisini sevgiyi aramaya değil sevmeye harcayan nesillerin varlığına katkı sağlamaktır.