Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/songultuzin/public_html/adminControl/ayarlar.php on line 13
 Bireysel Yaşam Koçluğu | Songül Tüzin
BİREYSEL YAŞAM KOÇLUĞU

BİREYSEL YAŞAM KOÇLUĞU

Mücadele ettiğimiz zorluklar içerisinde hayatın dağ gibi göründüğü anlar olmaz mı ? Dağa eteklerinden bakıp, onunla mücadele ederken herşeyin olduğundan daha fazla, karmaşık ve çözülemez gibi göründüğü zamanlar olabilir. Peki dağa bir de farklı açılardan bakabilseydik nasıl olacağını hiç düşündünüz mü ? Koçluk size bu deneyimi yaşatarak hayatınıza taptaze bir görüş sağlayacaktır. Bireysel yaşam koçluğu, performans ve potansiyelinizi arttırmak için düşüncelerinize meydan okuyarak onları harekete geçiren, çıktıları öğrenme ve eylemde bulunma olan sizinle yürüteceğimiz yaratıcı bir ortaklıktır. Seanslarımız ile şu an olduğunuz yerden varmak istediğiniz yere sizi taşıyan, olmak istediğiniz kişiye sizi yakınlaştıran tam olarak bu iki kuvvettir.

Bireysel Yaşam Koçluğunun Hayatımıza Katkıları

Profesyonel bir koç bireysel yaşam koçluğu seanslarında düşüncelerinizi harekete geçirecek teknikler kullanarak potansiyelinizdeki güçlü ve gelişim alanı olan yönleri görmenizi, sınırlarınızı keşfetmenizi, yaşadığınız güncel karmaşadan sıyrılıp kendinizi farketmenizi, hedeflerinize odaklanmanızı sağlar. Yaşam yolculuğunuza dahil olacağım bireysel yaşam koçluğu seaslarımız ile tercihlerinizi netleştirecek, hayatınızda istediğiniz değişiklikleri farklı açılardan bakarak yeniden şekillendirecek, varmak istediğiniz hedeflere ulaşmak için aksiyon planlarınızı belirleyecek ve daha bir çok gündeminiz hakkında sizi destekleyecek şekilde tasarlanmış tamamen size odaklı ve konsantre bir deneyim yaşayacaksınız.

Bireysel Yaşam Koçluğu Seansları 

Koçluk, insanların kendi cevaplarını bulmaları için, hayat yolculuklarında onları cesaretlendirmenin ve desteklemenin bir yoludur. Bireysel yaşam koçluğu teknikleri ile danışanın değişim adına risk almak için cesarete ihtiyaç duyduğu zamanlarda ortaya çıkan kendini kısıtlama davranışını kişinin keşfetmesini sağlarız. Bir koçun gözünde danışanları tüm cevaplara sahiptir. Bu bakış açısına göre hiçbir şey yanlış yada kötü değildir danşanı düzeltmeye gerek yoktur. Bizim açımızdan bu böyle iken danışanlar tüm cevaplara sahip olduklarını düşünmezler, bir uzmanın onlar için cevaplara sahip olduğunu düşünmeyi tercih ederler. Halbu ki bireysel yaşam koçluğu seansını deneyimleyen danışanlar için durum bundan oldukça farklıdır. Öncelikle kendi çözümlerine ulaştıklarında daha motive ve tatmin olurlar. Çözümü kendileri seçtiği için de uygulamaya geçirmekte daha istekli olurlar. Başkasının size yapmanızı önerdiği bir şeyi mi yoksa kendi bulduğunuz çözümü mü tercih ederdiniz ?